Fizjoterapia

Nowe i Skuteczne Narzędzie w Fizjoterapii!

Jeśli zajmujesz się obecnie pracą z dziećmi, tak małymi jak i nieco większymi, a Twoja praca obejmuje takie obszary jak:

 • Fizjoterapia,
 • Logopedia,
 • Integracja Sensoryczna,
 • Oligofrenopedagogia,
 • Pedagogika Specjalna,
 • inne pochodne obszary terapii małych Pacjentów,

to chcielibyśmy Ci zaprezentować coś całkiem nowego i być może przełomowego w Twojej pracy!

Wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci całkowicie inaczej niż dorośli reagują na różne zabiegi i ćwiczenia podczas terapii.

Bardzo często pewnych zabiegów dzieciom nie da się prosto wytłumaczyć. Wówczas konieczne jest odpowiednie podejście i odpowiedni sprzęt, który wzbudzi zaufanie i zainteresowanie dziecka, umożliwiając przez to dalsze prowadzenie ćwiczeń. Dziecko na żadnym etapie ćwiczeń nie powinno mieć poczucia, że terapia to żmudny i źle kojarzący się obowiązek. Dużo lepsze efekty terapii można osiągnąć, gdy owa terapia kojarzy się dziecku z dobrą zabawą i radością!

Z wielką dumą i radością przedstawiamy nasze Klocki Magnetyczne JollyHeap®!

Jak w Czasie Terapii Można Wykorzystać Klocki Magnetyczne JollyHeap®

 • Nie ukrywamy tego – Klocki Magnetyczne JollyHeap® powstały przede wszystkim z myślą o zapewnieniu naszym dzieciom wspaniałej i rozwijającej zabawy. Ku naszemu zdziwieniu, po kilku rozmowach z Fizjoterapuetami, okazało się, że to może być fenomenalne narzędzie do fizjoterapii, o wielopłaszczyznowym wspomaganiu rozwoju motorycznego dzieci na różnych etapach ich życia.
 • Wykorzystując Klocki Magnetyczne JollyHeap® terapeuta otrzymuje narzędzie do ćwiczeń tak dużej jak i małej motoryki!
 • W przypadku terapii ręki nasze Klocki Magnetyczne JollyHeap® przekształcają się w wielowymiarowy zestaw do treningu ręki niemal we wszystkich jej chwytach! Zabawę (i terapię jednocześnie) można rozpocząć od jednego elementu i następnie przenieść ją na większe łańcuchy połączeń – wystarczy zwiększać gabaryty klocków poprzez łączenie ich w różne formy!
 • Nasze Klocki Magnetyczne JollyHeap® są bardzo mobilne – łatwo można je przemieścić z pomieszczenia do pomieszczenia, a po zakończonej terapii ułożyć np. pod ścianą. Każdy rehabilitant może je również bez problemu zabrać samochodem do małego Pacjenta na terapię domową i skonstruować szybko dowolny przyrząd: walec, pochylnię, przyrząd do obciążeń, labirynt, drabinkę, materac itd. Dzięki temu dziecko świetnie się bawiąc nawet nie zorientuje się, że jest rehabilitowane!
 • Klocki Magnetyczne JollyHeap® (dzięki wbudowanym bardzo silnym magnesom neodymowym) zapewniają bardzo dużą trwałość zbudowanych konstrukcji, nawet w przypadku rehabilitacji nieco starszych i cięższych dzieci!
 • Te klocki wspaniale sprawdzają się w przypadku małych Pacjentów dotkniętych niepełnosprawnością, z zaburzeniami rozwojowymi, zagrożonych dysleksją, z trudnościami w nauce czytania czy też w koncentracji uwagi!
 • Klocki Magnetyczne JollyHeap® szczególnie wykorzystywane są w pracy z dzieckiem z autyzmem i zespołem Aspergera. Specjalne zestawy klocków JollyHeap wykorzystywane są w gabinetach psychologów, pedagogów, terapeutów. Te starannie zaprojektowane klocki służą pacjentom do konstruowania metaforycznych historii, mających ułatwić im opowiadanie o traumatycznych przeżyciach lub pomóc z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach. Terapia z klockami pomaga dzieciom ze spektrum autyzmu rozwijać kompetencje społeczne (obszar szczególnie zaburzony w ich przypadku). Dzieci uczą się wspólnej pracy, dostrzegania innej osoby oraz komunikacji!

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Klientów

Zajmuję się fizjoterapią dla dzieci w szczególności terapią i diagnostyką wad postawy. Często także można mnie spotkać na targach, eventach związanych ze zdrowiem i branżą dziecięcą w charakterze diagnosty i doradcy. W swojej karierze przebadałem postawę i stópki tysięcy dzieci. Obecność w świecie bucików, zabawek oraz gadżetów dla dzieci, pozwala mi śledzić i sprawdzać artykuły dla najmłodszych pod względem bezpieczeństwa i wspierania zdrowego rozwoju dziecka.

Jestem współzałożycielem Fundacji Mam po Moc, której wiodącym celem jest organizacja wspólnego spędzania czasu i zabawy dzieci sprawnych i niepełnosprawnych. Fundacja otwiera właśnie pierwszą rodzinną wrocławską klubokawiarnie integracyjną. Szukając zabawki bezpiecznej i takiej, z którą poradzi sobie każde dziecko, również niepełnosprawne znalazłem klocki magnetyczne Jolly Heap. Jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ dzieci świetnie ze sobą współpracują i uczą się pomagania dzieciom o mniejszych umiejętnościach, a takim samym zapale do konstruowania budowli z klocków magnetycznych.

Szybko okazało się, że klocki magnetyczne znakomicie sprawdzają się jako multi przyrząd do zajęć fizjoterapii. Fizjoterapia to dla dzieci ciężka praca, dlatego jako zachętę do ćwiczeń wykorzystuje często niestandardowe przedmioty od pluszaków, resoraków, klocków po deskorolki.

Na klocki Jolly Heap dzieci podczas każdej wizyty reagują bardzo entuzjastycznie, a pełen wyzwań trening traktują jak świetną zabawę. Najchętniej stosuje klocki magnetyczne podczas terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ponieważ klocki magnetyczne są przyjemne w dotyku i miękkie, dzieci nie maja przed nimi żadnych obaw. Wykorzystuje je jako materac, stół do fizjoterapii, tory przeszkód, ścieżki do treningu równowagi, drabinki koordynacyjne, zjeżdżalnie i pochylnie, ciężarki, stepery o różnej wysokości, a nawet jako wałek. Do wszystkich tych aranżacji można też zaangażować dziecko, bo samo już budowanie z klocków magnetycznych Jolly Heap rozwija integrację sensoryczną, koordynację, koncentrację i uwagę dziecka.

Polecam Klocki Magnetyczne Jolly Heap do każdego gabinetu fizjoterapii dziecięcej. Świetny wystrój, łatwo je posprzątać, zastępują sprzęt do fizjoterapii.

Rafał Królak

Fizjoterapeuta, Fundacja MamPomoc z Wrocławia

Zarówno w domu dzieci prezentujących różnego rodzaju dysfunkcje, jak i w każdego rodzaju ośrodku terapeutycznym potrzebny jest sprzęt, który z jednej strony pozwalałby na realizację naszych zadań edukacyjnych i terapeutycznych, z drugiej – w jak największym stopniu pozwalałby na realizację potencjału dziecka, a w końcu w jak najmniejszym stopniu kojarzyłby się dziecku z procesem terapii i uczenia.

Klocki magnetyczne Jolly Heap, dzięki prostej formie i uniwersalnym kształtom oraz ogromnej łatwości łączenia i rozkładania, dają możliwość nieograniczonego w czasie i przestrzeni modyfikowania miejsca do pracy, terapii, odpoczynku i zabawy – całego otoczenia dziecka.

Dzięki możliwości kształtowania odpowiednich płaszczyzn, wymiarów i kształtów konstrukcji budowanych z tych klocków, jesteśmy w stanie dostosować je do indywidualnych ograniczeń i dysfunkcji dziecka, tak by mogło w optymalny sposób wykorzystać swój potencjał. Wyjątkową zaletą jest fakt, że dziecko, nawet bez specjalnych umiejętności w zakresie koordynacji ruchu, jego organizacji i umiejętności technicznych, razem z pedagogiem lub terapeutą może samo, aktywnie uczestniczyć w organizowaniu przestrzeni do zabawy, nauki i terapii.

Specyfika klocków i łatwość łączenia ich w nieskończonej ilości wariacji, pozwala, by zabawa stałą się również terapią, a terapia – zabawą. Dziecko tworzy swoje otoczenie, może analizować swoje możliwości, ograniczenia, samo oceniać swój potencjał i potrzeby. Często jego pomysły i sposób konstruowania przestrzeni wokół siebie, służą inspiracji rodziców, pedagogów i terapeutów.

Wykorzystanie tak mobilnych, a jednocześnie łatwych w łączeniu elementów pozwala na kształtowanie i doskonalenie takich cech jak organizacja i koordynacja ruchu, wymyślanie i planowanie wielu wariantów własnej aktywności i jej warunków. To pozwala na uwolnienie i pielęgnowanie kreatywności dziecka w wymiarze zarówno globalnym jak i precyzyjnym. Przy zachowanych możliwościach pełnej kontroli i promocji jakości jego spontanicznej aktywności.

Paweł Zawitkowski

Fizjoterapeuta, autor akcji,
książek i filmów z serii:
„Mamo, Tato co Ty na to?