Fizjoterapia

Klocki Magnetyczne JollyHeap®
Nowe i Skuteczne Narzędzie w Fizjoterapii!

 

Jeśli zajmujesz się obecnie pracą z dziećmi, tak małymi jak i nieco większymi, a Twoja praca obejmuje takie obszary jak:
  • Fizjoterapia,
  • Logopedia,
  • Integracja Sensoryczna,
  • Oligofrenopedagogia,
  • Pedagogika Specjalna,
  • inne pochodne obszary terapii małych Pacjentów,
    to chcielibyśmy Ci zaprezentować coś całkiem nowego i być może przełomowego w Twojej pracy!

Najpierw jednak mamy kilka pytań:

Czy pracujesz obecnie z dziećmi w wymienionych wyżej obszarach, ale masz wrażenie, że czas już najwyższy na jakieś nowe rozwiązania, które polepszą osiągane przez Ciebie wyniki pracy z małymi pacjentami i jeszcze bardziej uradują ich rodziców?
Czy masz w pracy wrażenie, że Twoi mali pacjenci coraz szybciej nudzą się podczas trudnej dla nich i często uciążliwej terapii? Czy zauważasz spadek zaangażowania dzieci w odbywaną terapię i coraz częściej pojawiające się u nich szkodliwe przekonanie, że terapia to żmudny obowiązek?
A może Twój gabinet nie jest na tyle duży, żeby pomieścić wiele nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających i polepszających wyniki terapii dzieci. Ale jednak chcesz mieć u siebie najnowocześniejsze i atrakcyjne pomoce terapeutyczne?
Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest twierdząca, to jesteś właściwą osobą we właściwym miejscu i zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą!

Wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci całkowicie inaczej niż dorośli reagują na różne zabiegi i ćwiczenia podczas terapii.

Bardzo często pewnych zabiegów dzieciom nie da się prosto wytłumaczyć. Wówczas konieczne jest odpowiednie podejście i odpowiedni sprzęt, który wzbudzi zaufanie i zainteresowanie dziecka, umożliwiając przez to dalsze prowadzenie ćwiczeń. Dziecko na żadnym etapie ćwiczeń nie powinno mieć poczucia, że terapia to żmudny i źle kojarzący się obowiązek. Dużo lepsze efekty terapii można osiągnąć, gdy owa terapia kojarzy się dziecku z dobrą zabawą i radością!

 

Jedną z zabawek, zawsze bardzo pozytywnie odbieraną przez małych pacjentów są klocki.

Nie każdy jednak zestaw klocków ma odpowiednio duże możliwości terapeutyczne, nie mówiąc już o szerokim wachlarzu zastosowań w terapii rozmaitych Pacjentów – Pacjenta niepełnosprawnego, Pacjenta z wadami postawy czy też Pacjenta z zaburzeniami Integracji Sensorycznej.

Obecnie na rynku bardzo ciężko znaleźć zestawy klocków, które można wykorzystać podczas terapii małych Pacjentów. A jeśli już nam się to uda, to większość tych klocków ma pewne wady i niedogodności:

Niektórymi klockami na przykład mogą się bawić tylko dzieci w określonym wieku, dla dzieci starszych lub młodszych takie klocki będą bezużyteczne!
W przypadku większości zestawów klocków nieco kłopotliwe może być zadbanie o ich czystość i higienę!
Wiele zestawów klocków jest niestety dość delikatnych i w starciu z wyobraźnią naszych młodych Podopiecznych może po prostu nie przetrwać zbyt długo!
Bardzo ciężko popularne zestawy klocków wykorzystać do konstruowania tak potrzebnych podczas terapii przyrządów rehabilitacyjnych, łączących w sobie skuteczność i dobrą zabawę dla Pacjenta!

Dlatego właśnie chcemy teraz zaprezentować bardzo specyficzne i nowatorskie klocki, które z całą pewnością nie mają żadnej z opisanych powyżej wad, a jednocześnie można je bardzo kreatywnie wykorzystywać podczas terapii małych Pacjentów, na wielu poziomach i wymiarach. A przy okazji zapewniają naszym małym Pacjentom dobrą zabawę podczas terapii!

​Z wielką dumą i radością przedstawiamy nasze
Klocki Magnetyczne JollyHeap®!

​Jak w Czasie Terapii Można Wykorzystać
Klocki Magnetyczne JollyHeap®

 

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, co o naszych Klockach Magnetycznych JollyHeap® i ich wykorzystaniu w terapii sądzi fizjoterapeuta z Fundacji Mam poMoc, pan Rafał Królak:

Nie ukrywamy tego – Klocki Magnetyczne JollyHeap® powstały przede wszystkim z myślą o zapewnieniu naszym dzieciom wspaniałej i rozwijającej zabawy. Ku naszemu zdziwieniu, po kilku rozmowach z Fizjoterapuetami, okazało się, że to może być fenomenalne narzędzie do fizjoterapii, o wielopłaszczyznowym wspomaganiu rozwoju motorycznego dzieci na różnych etapach ich życia.
Wykorzystując Klocki Magnetyczne JollyHeap® terapeuta otrzymuje narzędzie do ćwiczeń tak dużej jak i małej motoryki!
W przypadku terapii ręki nasze Klocki Magnetyczne JollyHeap® przekształcają się w wielowymiarowy zestaw do treningu ręki niemal we wszystkich jej chwytach! Zabawę (i terapię jednocześnie) można rozpocząć od jednego elementu i następnie przenieść ją na większe łańcuchy połączeń – wystarczy zwiększać gabaryty klocków poprzez łączenie ich w różne formy!
Nasze Klocki Magnetyczne JollyHeap® są bardzo mobilne – łatwo można je przemieścić z pomieszczenia do pomieszczenia, a po zakończonej terapii ułożyć np. pod ścianą. Każdy rehabilitant może je również bez problemu zabrać samochodem do małego Pacjenta na terapię domową i skonstruować szybko dowolny przyrząd: walec, pochylnię, przyrząd do obciążeń, labirynt, drabinkę, materac itd. Dzięki temu dziecko świetnie się bawiąc nawet nie zorientuje się, że jest rehabilitowane!
Klocki Magnetyczne JollyHeap® (dzięki wbudowanym bardzo silnym magnesom neodymowym) zapewniają bardzo dużą trwałość zbudowanych konstrukcji, nawet w przypadku rehabilitacji nieco starszych i cięższych dzieci!
Te klocki wspaniale sprawdzają się w przypadku małych Pacjentów dotkniętych niepełnosprawnością, z zaburzeniami rozwojowymi, zagrożonych dysleksją, z trudnościami w nauce czytania czy też w koncentracji uwagi!
Klocki Magnetyczne JollyHeap® szczególnie wykorzystywane są w pracy z dzieckiem z autyzmem i zespołem Aspergera. Specjalne zestawy klocków JollyHeap wykorzystywane są w gabinetach psychologów, pedagogów, terapeutów. Te starannie zaprojektowane klocki służą pacjentom do konstruowania metaforycznych historii, mających ułatwić im opowiadanie o traumatycznych przeżyciach lub pomóc z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach. Terapia z klockami pomaga
dzieciom ze spektrum autyzmu rozwijać kompetencje społeczne (obszar szczególnie zaburzony w ich przypadku). Dzieci uczą się wspólnej pracy, dostrzegania innej osoby oraz komunikacji!

Kliknij poniższy przycisk, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powstają nasze klocki magnetyczne, jakie normy jakości spełniają oraz poznać inne ciekawe informacje na ich temat!

Kliknij, Aby Dowiedzieć Się Więcej!

Podsumujmy Teraz Istotne Cechy
Klocków Magnetycznych JollyHeap®

Bezpieczne dla dzieci

Nasze klocki są bezpieczne dla dzieci i odporne na ścieranie – delikatny ale bardzo wytrzymały materiał (nie zawiera ftalanów, kadmu oraz pierwszorzędowych amin aromatycznych), miękkie wypełnienie i brak jakichkolwiek ostrych krawędzi zapewniają bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo są lekkie i dopasowane do dłoni dziecka, dzięki czemu mogą się nimi bezpiecznie bawić nawet najmłodsi Pacjenci. A dodatkowo nasze klocki łatwo utrzymać w czystości. Gdy zajdzie taka potrzeba, możesz je bez problemu oczyścić wilgotną szmatką lub uprać w pralce, dbając o higienę i bezpieczeństwo Twoich małych Pacjentów.

Nieodparte wyzwanie do zabawy

Miękkie klocki stanowią dla dzieci nieodparte wyzwanie do zabawy. A poprzez zabawę dzieci znacznie chętniej aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach wchodzących w skład danej terapii. Dlatego nasze klocki to bardzo przydatne narzędzie we wszystkich placówkach i gabinetach, w których prowadzone są różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne z małymi Pacjentami!

Klocki Magnetyczne JollyHeap®

Klocki Magnetyczne JollyHeap® są bardzo przydatne w terapii neurobiologicznej, stymulacji ogólnorozwojowej, terapii logopedycznej czy też reedukacyjnej. Klocki można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej w domu, przedszkolu, gabinecie i szkole!

Jak Myślisz? Czy Klocki Magnetyczne JollyHeap® Mogą Wprowadzić Całkowicie Nową Jakość w Twojej pracy terapeutycznej z małymi Pacjentami?

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Klientów

Zajmuję się fizjoterapią dla dzieci w szczególności terapią i diagnostyką wad postawy. Często także można mnie spotkać na targach, eventach związanych ze zdrowiem i branżą dziecięcą w charakterze diagnosty i doradcy. W swojej karierze przebadałem postawę i stópki tysięcy dzieci. Obecność w świecie bucików, zabawek oraz gadżetów dla dzieci, pozwala mi śledzić i sprawdzać artykuły dla najmłodszych pod względem bezpieczeństwa i wspierania zdrowego rozwoju dziecka.

Jestem współzałożycielem Fundacji Mam po Moc, której wiodącym celem jest organizacja wspólnego spędzania czasu i zabawy dzieci sprawnych i niepełnosprawnych. Fundacja otwiera właśnie pierwszą rodzinną wrocławską klubokawiarnie integracyjną. Szukając zabawki bezpiecznej i takiej, z którą poradzi sobie każde dziecko, również niepełnosprawne znalazłem klocki magnetyczne Jolly Heap. Jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ dzieci świetnie ze sobą współpracują i uczą się pomagania dzieciom o mniejszych umiejętnościach, a takim samym zapale do konstruowania budowli z klocków magnetycznych.

Szybko okazało się, że klocki magnetyczne znakomicie sprawdzają się jako multi przyrząd do zajęć fizjoterapii. Fizjoterapia to dla dzieci ciężka praca, dlatego jako zachętę do ćwiczeń wykorzystuje często niestandardowe przedmioty od pluszaków, resoraków, klocków po deskorolki.

Na klocki Jolly Heap dzieci podczas każdej wizyty reagują bardzo entuzjastycznie, a pełen wyzwań trening traktują jak świetną zabawę. Najchętniej stosuje klocki magnetyczne podczas terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ponieważ klocki magnetyczne są przyjemne w dotyku i miękkie, dzieci nie maja przed nimi żadnych obaw. Wykorzystuje je jako materac, stół do fizjoterapii, tory przeszkód, ścieżki do treningu równowagi, drabinki koordynacyjne, zjeżdżalnie i pochylnie, ciężarki, stepery o różnej wysokości, a nawet jako wałek. Do wszystkich tych aranżacji można też zaangażować dziecko, bo samo już budowanie z klocków magnetycznych Jolly Heap rozwija integrację sensoryczną, koordynację, koncentrację i uwagę dziecka.

Polecam Klocki Magnetyczne Jolly Heap do każdego gabinetu fizjoterapii dziecięcej. Świetny wystrój, łatwo je posprzątać, zastępują sprzęt do fizjoterapii.

Rafał Królak

Fizjoterapeuta, Fundacja MamPomoc z Wrocławia

Zarówno w domu dzieci prezentujących różnego rodzaju dysfunkcje, jak i w każdego rodzaju ośrodku terapeutycznym potrzebny jest sprzęt, który z jednej strony pozwalałby na realizację naszych zadań edukacyjnych i terapeutycznych, z drugiej – w jak największym stopniu pozwalałby na realizację potencjału dziecka, a w końcu w jak najmniejszym stopniu kojarzyłby się dziecku z procesem terapii i uczenia.

Klocki magnetyczne Jolly Heap, dzięki prostej formie i uniwersalnym kształtom oraz ogromnej łatwości łączenia i rozkładania, dają możliwość nieograniczonego w czasie i przestrzeni modyfikowania miejsca do pracy, terapii, odpoczynku i zabawy – całego otoczenia dziecka.

Dzięki możliwości kształtowania odpowiednich płaszczyzn, wymiarów i kształtów konstrukcji budowanych z tych klocków, jesteśmy w stanie dostosować je do indywidualnych ograniczeń i dysfunkcji dziecka, tak by mogło w optymalny sposób wykorzystać swój potencjał. Wyjątkową zaletą jest fakt, że dziecko, nawet bez specjalnych umiejętności w zakresie koordynacji ruchu, jego organizacji i umiejętności technicznych, razem z pedagogiem lub terapeutą może samo, aktywnie uczestniczyć w organizowaniu przestrzeni do zabawy, nauki i terapii.

Specyfika klocków i łatwość łączenia ich w nieskończonej ilości wariacji, pozwala, by zabawa stałą się również terapią, a terapia – zabawą. Dziecko tworzy swoje otoczenie, może analizować swoje możliwości, ograniczenia, samo oceniać swój potencjał i potrzeby. Często jego pomysły i sposób konstruowania przestrzeni wokół siebie, służą inspiracji rodziców, pedagogów i terapeutów.

Wykorzystanie tak mobilnych, a jednocześnie łatwych w łączeniu elementów pozwala na kształtowanie i doskonalenie takich cech jak organizacja i koordynacja ruchu, wymyślanie i planowanie wielu wariantów własnej aktywności i jej warunków. To pozwala na uwolnienie i pielęgnowanie kreatywności dziecka w wymiarze zarówno globalnym jak i precyzyjnym. Przy zachowanych możliwościach pełnej kontroli i promocji jakości jego spontanicznej aktywności.

Paweł Zawitkowski

Fizjoterapeuta, autor akcji,
książek i filmów z serii:
„Mamo, Tato co Ty na to?”

Teraz to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz zapewnić swoim małym Pacjentom jeszcze lepsze warunki i efekty ich terapii?

A do tego sprawić, żeby na każdą wizytę w Twoim Gabinecie dzieci przychodziły z uśmiechem na twarzy, wiedząc że czeka je nie nudna i żmudna terapia, ale wspaniała i wciągająca zabawa naszymi Klockami Magnetycznymi. A terapia będzie oczywiście postępowała… po cichu, niezauważalnie, prawie że przy okazji!

Zapraszamy Do Kontaktu z Działem
Sprzedaży JollyHeap®